Hotmail otrzymał oficjalną aplikację kliencką dla Androida

Po konferencji dotyczącej poczty Hotmail, Microsoft udostępnił oficjalną aplikację kliencką usługi dla systemu Android. Została ona stworzona przy współpracy z firmą SEVEN. Dzięki niej możemy otrzymywać powiadomienia o nowych wiadomościach zaraz po ich otrzymaniu, dzięki technologii Push, przeglądać nasze maile czy synchronizować kalendarz i kontakty Windows Live z systemowym oprogramowaniem. Nie musimy przy tym znać adresu serwera, itp., wystarczy nasz mail i hasło.

 

Aplikacja posiada również widżet, który możemy wstawić na nasz pulpit. Pokazuje on najnowsze wiadomości ze wszystkich kont (można dodać ich kilka). Interfejs programu mógł jednak zostać lepiej zaprojektowany. W aplikacjach do obsługi poczty zakładki się nie sprawdzają, gdyż zajmują dużo miejsca (zwłaszcza w trybie poziomym) i miejsce dla kolejnych szybko się kończy, przynajmniej takie jest moje zdanie. Przyczepiłbym się także do ikonki powiadomień, która zdecydowanie nie pasuje to stylu Androida i braku polskiej wersji językowej.

 

Klient Hotmaila dla Androida (od wersji 2.1 do 2.3.x, tablety z Honeycombem nie są obecnie wspierane) jest dostępny w Android Markecie.

Zapraszam także do mojej galerii ze screenami.

Źródło: LiveSide.net