Microsoft zaprezentował odświeżoną wersję Hotmaila

Podczas konferencji, która odbyła się 3 października, Gigant z Redmond zaprezentował kilka nowych funkcji, które w ciągu kilku tygodni powinny pojawić się u wszystkich użytkowników usługi Hotmail. Przede wszystkim skupiono się na ułatwieniu zarządzania naszą skrzynką.

 

Pojawiła się możliwość tworzenia własnych kategorii, które są czymś na kształt etykiet z Gmaila. Jednak w przeciwieństwie do usługi Google’a, nie zastępują one folderów. Są widoczne jedynie w interfejsie webowym pod pozycją Szybki podgląd. Usprawniono również zarządzanie katalogami – teraz nie musimy już przechodzić do osobnej strony, wszystko (dodawanie, usuwanie) możemy zrobić wprost z głównego widoku usługi.

Microsoft dodał także opcję wybrania, czy chcemy aby załączniki zostały wrzucone do SkyDrive’a, a w mailu umieszczony link do nich czy też wysłane w tradycyjny sposób. W tym pierwszy przypadku od razu zobaczymy, jak będzie wyglądać nasz mail (przydatne w wypadku wysyłania zdjęć, jako album).

W Hotmailu pojawią się także Instant Actions, czyli ikonki dające nam szybki dostęp do wybranych funkcji (np. przeniesienia czy usunięcia maila), pojawiające się po najechaniu kursorem na wiadomość. Będzie można również tworzyć własne akcje, np. w celu szybkiego przeniesienia do konkretnego folderu.

Będzie też funkcja usuwania wiadomości otrzymanych przed wybraną datą od konkretnych nadawców (lub zachowania jedynie najnowszej). Ta nowość jest skierowana przede wszystkim do osób subskrybujących newslettery. Dzięki niej mogą w prosty sposób skasować nieaktualne już maile.

Oprócz tego, po zaktualizowaniu do nowej wersji będziemy standardowo łączyć się przez protokół SSL, co zwiększy nasze bezpieczeństwo (do tej pory użytkownik sam musiał przede wszystkim wiedzieć o tym, potem znaleźć i włączyć tę opcję).

Polecam zajrzenie na oficjalny blog Windows Live, gdzie znajdziecie filmiki przedstawiające nowe funkcje w akcji.

Źródło: winrumors


Comments

Jedna odpowiedź do „Microsoft zaprezentował odświeżoną wersję Hotmaila”

  1. […] o około tydzień nowe wersje Hotmaila czy SkyDrive’a. O ile w tym pierwszym wypadku już wiemy co nowego się w niej znajdzie i że proces udostępniania się rozpoczął, to w drugim nic […]

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading