Microsoft aktualizuje aplikacje Mail, Kalendarz, itd. dla systemu Windows 8

Na stronie pakietu aplikacji zawierającego programy Mail, Kalendarz, Wiadomości, itd. pojawiła się ostatnio informacja o jego aktualizacji. Podobnie w wypadku witryny systemowej przeglądarki zdjęć. Sęk w tym, że nowe wersje nie są dostępne dla użytkowników systemu Windows 8 Customer Preview. Dlaczego? Ponieważ przeznaczone są dla wydania Release Preview, które ma pojawić się dopiero na początku czerwca. Niestety, lista zmian czy screeny (w tym drugim wypadku pozostały stare) nie ujawniają żadnych nowości. Na szczęście informacje o części z nich przedostały się do sieci innymi kanałami.

Najpierw niechcący udostępnił je we wpisie na blogu Building Windows 8 jeden z pracowników Giganta z Redmond, który demonstrował na filmie nowe funkcje ochrony rodzicielskiej, które mają pojawić się w wydaniu Release Preview, przy okazji pokazując nową wersję aplikacji Mail. Dzięki temu wiadomo, że Microsoft ugiął się pod krytyką i przywrócił widoczną na stałe trzecią kolumnę z katalogami oraz listą kont mailowych. Oprócz tego, zmodyfikowana została nieco kolorystyka programu.

 

Kolejny zestaw informacji opublikował serwis LiveSide. Tym razem dotyczą one domyślnej przeglądarki obrazów w systemie Windows 8. Tutaj zmieniono przede wszystkim główny ekran programu (teraz miniatury poszczególnych sekcji są mniejsze i znajdują się na dole ekranu zamiast w centrum, w tle natomiast widnieje losowo wybrany obraz niczym w mobilnych okienkach) oraz udoskonalono widok miniatur zdjęć w widoku zdjęć znajdujących się w wybranym albumie.

Źródło: LiveSide (1), (2)


Comments

Jedna odpowiedź do „Microsoft aktualizuje aplikacje Mail, Kalendarz, itd. dla systemu Windows 8”

  1. […] po ostatnich informacjach dotyczących zmian w aplikacjach dołączanych do systemu Windows 8, pojawiły się już kolejne. […]

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading