Kolejne informacje o nowościach w preinstalowanych aplikacjach dla Windows 8

Niedługo po ostatnich informacjach dotyczących zmian w aplikacjach dołączanych do systemu Windows 8, pojawiły się już kolejne. Tym razem są one nieco bardziej szczegółowe:

  • Program Zdjęcia będzie pozwalał na importowanie zdjęć z aparatów oraz zdalne przeglądanie obrazów z komputerów z zainstalowanym klientem SkyDrive’a i włączoną funkcją Fetch.
  • W kliencie poczty elektronicznej będzie możliwe dodawanie załączników bez rozpoczynania edycji treści maila. Oprócz tego, aplikacja ma także obsługiwać powiadomienia w dymkach (takie, jak w tej chwili ma między innymi program Wiadomości).
  • Kalendarz także będzie posiadał nowy motyw kolorystyczny oraz obsługę wyskakujących powiadomień. Dodatkowo, w końcu pojawi się możliwość ukrywania wybranych kalendarzy oraz zmiany ich koloru. Nie wiadomo niestety, czy program zyska zdolność synchronizacji więcej niż jednego kalendarza z usługą Google’a.
  • Aplikacja Ludzie zyska nareszcie opcję łączenia kontaktów z kilku usług / sieci w jeden, obsługę systemowego mechanizmu udostępniania oraz ulepszony układ elementów na ekranie Co nowego. Oprócz tego, kafelek programu będzie zawierał podobną animację do tej, znanej z Windows Phone 7 (coś w stylu pokazu slajdów złożonego z awatarów kontaktów).
  • Program Wiadomości będzie umożliwiał wysyłanie wiadomości do niedostępnych znajomych. Niestety, brak informacji o dodaniu obsługi innych sieci niż Facebook czy Messenger, nie wspominając o dodaniu możliwość przysyłania plików czy prowadzenia rozmów wideo.

Źródło: LiveSide


Comments

Jedna odpowiedź do „Kolejne informacje o nowościach w preinstalowanych aplikacjach dla Windows 8”

  1. Awatar kamehame

    metro daje radę i do tego portale jak http://www.metroone.pl gdzie powstają już aplikacje pod win8

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading