Tymczasowe rozwiązanie problemu z totalnym zawieszeniem Windows 8

Od jakiegoś czasu można było znaleźć w sieci narzekania użytkowników na notoryczne totalne zawieszanie się Windowsa 8 (system w ogóle przestawał reagować na ruchy myszą, naciśnięcia klawiszy, itd.), w większości przypadków na komputerach z procesorami Intela. Po tym jak Paul Thurrott sam doświadczył tego problemu i skontaktował się z Microsoftem, dowiedzieliśmy się w końcu, że firma wie o problemie. Podobno nie jest on rozpowszechniony i został już naprawiony w jednej z nowszych kompilacji ósmych okienek. Jednak dla tych, którzy do czasu udostępnienia finalnej wersji chcieli korzystać z wydania Release Preview nie pojawiła się żadna poprawka. Dzisiaj jednak, Rafael Rivera opublikował na swoim blogu tymczasowe rozwiązanie problemu polegające na dezaktywowaniu funkcji Dynamic Tick poprzez wydanie następującej komendy w wierszu polecenia (uruchomionym z uprawnieniami administratora) i zrestartowaniu komputera:

bcdedit /set disabledynamictick yes

Niestety, skutkować to będzie większym poborem energii i szybciej wirującymi wiatrakami, czyli także głośniej działającym komputerem. Jednak w przeciwieństwie do porady z zainstalowaniem Hyper-V nie zmniejszy wydajności komputera i zadziała na każdej maszynie (instalacja Hyper-V w klienckiej wersji Windows 8 wymaga obsługi SLAT przez procesor, której większość starszych układów nie posiada).


Comments

6 odpowiedzi na „Tymczasowe rozwiązanie problemu z totalnym zawieszeniem Windows 8”

  1. Awatar belferek

    mam to samo… każda aktualizacja powoduje zawieszenie się kompa… do tego doszły problemy w office 2010… nie otwiera plików…

  2. Udało się zainstalować aktualizacje, ciekawe czy się teraz będzie zawieszać…

  3. Problem w tym, że jak próbuję zainstalować aktualizacje, to też się zawiesza.

  4. To może być wina sterowników – na moim MacBooku finalna wersja (jest już w niej poprawka tego błędu, poza tym niedawno wypuścili też zbiorczy pakiet poprawek, upewnij się że go zainstalowałeś) nadal się zawiesza. Czekam aż Apple wyda oficjalne sterowniki dla Win8, być one problem naprawią. To samo może być u Ciebie.

  5. Uaktualniłem dziś system do Windows 8, już ponad 10 razy mi się zawiesił i konieczny był reset komputera. Czy oni zamierzają wprowadzić jakieś uaktualnienie dla takiego nieznośnie błędnego działania „ósemki”?

  6. […] i jest już dostępna w usłudze Windows Update. Jeśli zastosowaliście wcześniej tymczasowe rozwiązanie tego programu, to przed instalacją aktualizacji należy cofnąć wprowadzone wtedy zmiany poprzez […]

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading