Oficjalny klient SkyDrive dla Androida już dostępny

Wczoraj wieczorem Microsoft udostępnił nareszcie oficjalnego klienta usługi SkyDrive dla urządzeń z systemem Android, o czym informuje serwis LiveSide. Program umożliwia użytkownikowi podstawowe operacje związane z chmurą Giganta z Redmond i pod względem oferowanych funkcji nie odbiega od oprogramowania dla pozostałych platform. Można więc między innymi wyświetlać, pobierać i modyfikować nasze pliki czy też udostępniać je znajomym (zarówno tylko do odczytu, jak i z prawami zapisu).

 

Program obsługuje także funkcje specyficzne dla Androida, np. otwieranie dokumentów w zewnętrznych aplikacjach (jedynie obrazy otwierane są we wbudowanej przeglądarce), udostępnianie przy ich pomocy linków do plików czy przesyłanie danych z powrotem do aplikacji (także kilku jednocześnie). Jego interfejs natomiast był już w zgodzie z zaleceniami Google’a wprowadzonymi po premierze Androida 4.x, dzięki czemu jest prosty i przejrzysty. Sama obsługa programu także nie sprawia większych problemów. Warto także wspomnieć, że obrazy wysyłane i pobierane przy pomocy nie są po drodze kompresowane.

 

Dostrzegłem jednak problem z dosyć częstym „porzucaniem” pojedynczych plików przy wysyłaniu kilku (błąd łączności z internetem mimo stabilnego połączenia Wi-Fi i braku podobnych problemów z wersji dla iOS połączonej z tą samą siecią). W związku z tym dodatkowo irytuje to, że z poziomu ekranu z listą przesyłanych dokumentów nie da się ponowić próby wysłania na serwer tych, których transfer się wcześniej nie powiódł. Musimy od nowa do nich dotrzeć przez inną aplikację lub wbudowaną w klienta SkyDrive’a przeglądarkę. Przydałaby się również opcja zdalnego dostępu do plików z komputera, z której można korzystać w przeglądarce. Tutaj jednak pociesza fakt, że jeszcze żaden mobilny klient usługi Microsoftu tej funkcji nie obsługuje. Nie pogardziłbym również możliwością wyboru, gdzie na karcie pamięci mają być zapisywane pobierane pliki (w obecnej trafiają do katalogu [karta_pamięci]/SkyDrive/downloads).

Klient SkyDrive’a jest dostępny za darmo w Google Play.

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading