SkyDrive oficjalnie zmienia nazwę na OneDrive

Pod koniec stycznia Microsoft pochwalił się nową nazwą usługi SkyDrive (musiała zostać zmieniona ze względu na przegrany spór z BSkyB) – mianowicie OneDrive. Nie powiedział jednak, kiedy nastąpi rebranding wszystkich aplikacji i strony internetowej. Tej informacji doczekaliśmy się wczoraj i wtedy też prawie wszędzie zmieniono nazwę poprzez udostępnienie stosownych aktualizacji (została zasadniczo tylko aplikacja dla OS X, pakiet Office i klient zintegrowany z Windows 8.1).

Razem ze zmianą nazwy udostępniono również kilka nowinek. Przede wszystkim opcja automatycznej synchronizacji zdjęć pojawiła się w kliencie usługi dla Androida, usprawniono tu też integrację z mobilnym wydaniem Office’a dla systemu Google. Klient dla Windows Phone wraz z nową nazwą także zyskał kilka nowych funkcji, np. możliwość otwierania plików z aplikacjach firm trzecich.

Do tego firma Microsoft dołożyła program premiowy na wzór tego z Dropboksa – za każdą osobę rejestrującą się przy pomocy naszego linku otrzymamy 500 MB (w sumie maksymalnie 5 GB), a za włączenie synchronizacji zdjęć na dowolnym z urządzeń otrzymamy 3 GB. To na stałe. Jeśli natomiast zapisaliśmy się do mailingu w celu otrzymania informacji o rebrandingu, otrzymaliśmy 20 GB miejsca do końcówki grudnia tego roku. Oprócz tego, po zalogowaniu się wczoraj do usługi o odpowiedniej porze, można było otrzymać aż 100 GB miejsca na rok.

Nie pojawiła się natomiast opcja synchronizacji udostępnionych nam folderów, o której pisałem niedawno. Zapewne pojawi się dopiero później (może wraz z udostępnieniem aktualizacji Windows 8.1 Update 1 za miesiąc albo Windows Phone 8.1 parę miesięcy później).

Źródło: OneDrive Blog

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading