Microsoft zapowiada nową subskrypcję Office 365 dla domu

Wraz z premierą Office’a 2013 firma Microsoft postawiła na sprzedaż pakietu w formie subskrypcji. Użytkownicy domowi mieli jednak dosyć skąpy wybór – Office 365 Home Premium w cenie 430 zł / rok lub 43 zł / miesiąc. Dosyć dużo jeśli ktoś chciał korzystać z oprogramowania samemu na jednym komputerze (ten plan daje możliwość zainstalowania pakietu na 5 komputerach i 5 urządzeniach mobilnych).

Z tego powodu Gigant z Redmond postanowił wprowadzić nową, tańszą subskrypcję dla użytkowników domowych o nazwie Personal (Home Premium zmieni natomiast nazwę na Home). Ma ona kosztować 70 $ / rok lub 7 $ / miesiąc (co w naszych realiach zapewne przełoży się na jakieś 300 zł / rok lub  30 zł /  miesiąc) i będzie dostępna dla użytkowników jeszcze tej wiosny.

Pamiętając jednak, że za około 400 zł można było kupić kiedyś domową edycję na własność, to nadal nie jest moim zdaniem wystarczająca zachęta dla przeciętnego użytkownika do przejścia na subskrypcję. Podejrzewam, że w naszym kraju dopiero na poziomie około 200 zł / rok za najtańszy plan firmie udało by się przekonać większą liczbę domowych użytkowników do zakupu subskrypcji.

Źródło: Office Blogs


Comments

Jedna odpowiedź do „Microsoft zapowiada nową subskrypcję Office 365 dla domu”

  1. […] połowie marca firma Microsoft poinformowała o planach udostępnienia nieco tańszej subskrypcji Office 365 Personal dla użytkowników […]

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading