Subskrypcja Office 365 Personal już dostępna

W połowie marca firma Microsoft poinformowała o planach udostępnienia nieco tańszej subskrypcji Office 365 Personal dla użytkowników domowych, która ograniczałaby się do oferowania pakietu Office na jednym komputerze i tablecie. Wówczas nie podano jednak dokładnej daty premiery czy cen w walucie innej niż dolary amerykańskie. Dzisiaj natomiast, bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi, rozpoczęto sprzedaż nowego planu. 

Jakie więc są polskie ceny? Standardowo na stronie Microsoftu jest najdrożej – 299 zł za rok lub 29,90 zł za miesiąc. Taniej będzie oczywiście kupić pudełko z kluczem przedłużającym ważność konta o rok w sklepie – docelowo będzie ono kosztować 259 zł. Obecnie jednak trwa promocja i cena w sklepach takich jak Komputronik czy Sferis wynosi jedynie 199 zł.

Osobiście uważam jednak, że Microsoft lepiej by zrobił gdyby zachowując te ceny zaoferował subskrypcję pozwalającą zainstalować pakiet na dwóch komputerach (tak samo, jak w Office 365 dla studentów). Sprawiedliwiej oddawało by to równicę w cenie pomiędzy planem Personal i Home.

Źródło: Dawid Długosz (1), (2), (3)

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading