Microsoft udostępnia OneNote dla OS X, nowe API i aplikacje

Ledwie kilka dni temu pisałem o plotkach na temat pojawienia się OneNote’a dla OS X jeszcze w tym miesiącu, a wczoraj do Mac App Store trafił wspomniany program. Oprócz tego, Microsoft zapowiedział też nowe API i kilka innych dodatków, np. program Office Lens dla mobilnych okienek czy bookmarklet od dodawania stron WWW do notesów.

Zacznijmy do tego, z czego można korzystać na wszystkich platformach, czyli API. Dzięki niemu otrzymaliśmy między innymi integrację z usługą IFTTT (służy do automatyzacji zadań i łączenia różnych usług ze sobą), feedly (do czytania wiadomości z kanałów RSS) czy aplikacją Genius Scan (działającą podobnie do Office Lens, czyli wycinającą ze zdjęcia dokumenty czy slajdy). Warto również dodać do ulubionych wspomniany bookmarklet (niestety, na razie nie ma jeszcze dodatków do przeglądarek).

Zrzut ekranu 2014-03-17 o 21.43.23 Zrzut ekranu 2014-03-17 o 21.43.41

Przejdźmy teraz do największej nowości, czyli aplikacji dla OS X. Tu niestety trochę się zawiodłem – program ma duże braki w stosunku do wersji dla Windows i bliżej mu do wydania dla iPada czy przeglądarek (tu wypada nawet gorzej, bo w przeglądarce otworzymy przynajmniej notes zabezpieczony hasłem, a a plikacji dla OS X już nie). Co więc nam daje w stosunku do webowej wersji? Przede wszystkim nieco szybsze działanie i możliwość uzyskania dostępu do pobranych już notatek bez połączenia z siecią. Pozwala nam też zobaczyć, jak prawdopodobnie będzie wyglądał Office 2014 dla OS X, który ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Oprócz tego wszystkiego, aplikacja OneNote dla systemu Windows stała się darmowa (do pobrania stąd: 32-bit, 64-bit), tak samo jak wersje dla OS X, iOS i Androida.

Źródło: Office Blogs

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading