Microsoft eskperymentuje z interaktywnymi kafelkami w Windows 8.x

Gigant z Redmond nie ustaje w wymyślaniu kolejnych nowości mających przekonać użytkowników do nowych okienek z kafelkami. Tym razem, inżynierowie z działu Microsoft Research pochwalili się w filmiku (który został szybko usunięty, ale tutaj możecie znaleźć jego kopię) eksperymentalną implementacją interaktywnych kafelków w systemie Windows 8.x.

Zrzut ekranu (49) Zrzut ekranu (47)

Funkcja ta pozwala tymczasowo rozszerzyć kafelek w celu uzyskania dostępu do większej ilości informacji (np. listy najnowszych maili, uruchomionych aplikacji w trybie klasycznego pulpitu czy prognozy pogody na cały tydzień). Możemy też przejść bezpośrednio do konkretnej sekcji danego programu klikając na element z listy (np. wiadomość, ikonkę aplikacji czy dzień) lub wywołać jakąś czynność (np. tworzenie nowego maila).

Przy okazji widać też, że Microsoft w końcu umożliwił permanentne umieszczenie na ekranie Start aktualnej daty i godziny bez uciekania się do instalowania dodatkowych aplikacji. Nie wiem jak Wam, ale mi pomysł z interaktywnymi kafelkami bardzo się podoba. Niestety, nie wiadomo kiedy (jeśli w ogóle, ponieważ nie wszystkie pomysły z Microsoft Research są wdrażane) pomysł ten miałby trafić w ręce użytkowników.

Źródło ZDNet

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading