Microsoft udostępnia wczesną wersję klienta Exchange Online

W lipcu zeszłego roku firma Microsoft udostępniła mobilną wersję programu Outlook dla urządzeń z systemem iOS, która przeznaczona była dla użytkowników subskrypcji Office 365 skierowanych do firm (inne konta w programie nie działały). Prawie rok później Gigant z Redmond udostępnił w końcu odpowiednik dla posiadaczy smartfonów z Androidem, niestety jeszcze we wczesnej wersji.

OWAforAndroid_03 OWAforAndroid_04

Program wygląda zasadniczo identycznie jak wersja dla iOS (czyli w pełni korzysta z motywu Metro zamiast natywnego dla systemu operacyjnego) i posiada zbliżone możliwości (np. synchronizację kontaktów z systemową aplikacją). Istnieje także możliwość skorzystania z opcji zdalnego wymazania jedynie danych firmowych w razie zgubienia lub kradzieży telefonu.

By móc przetestować wczesną wersję aplikacji trzeba posiadać urządzenie z Androidem 4.4 lub nowszym oraz postrzegane przez system jako małe lub normalne (czyli na razie odpadają phablety czy tablety). Ograniczono też kompatybilność w sklepie Google Play do kilku wybranych modeli (niestety nie sprecyzowano jakich), by uniknąć kłopotów wynikających z modyfikacji producentów, a nie błędów w samej aplikacji.

Plik APK zawsze można jednak pobrać przy pomocy strony APK Downloader.

Źródło: The Next Web

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading