Dodawanie notatek do OneNote’a przez maila już możliwe

Microsoft od jakiegoś czasu intensywnie rozwija swoją aplikację i usługę do zarządzania notatkami o nazwie OneNote. Tym razem zespół odpowiadający za jej rozwój postanowił pochwalić się dodaniem dosyć drobnej, ale całkiem przydatnej nowej funkcji – dodawania notatek poprzez wysłanie maila na specjalny adres email. Taka opcja przydaje się, gdy korzystamy z platformy bez aplikacji OneNote’a (np. Ubuntu Touch) czy mechanizmu udostępniania do programów firm trzecich (np. iOS).

Jak działa rozwiązanie Microsoftu? Stosunkowo prosto – do zapamiętania mamy stały adres email [email protected], na który wysyłamy materiały do dodania. Jak wszystko działa, jeśli każdy wysyła wiadomości na ten sam adres? To proste – każdy robi to z maila powiązanego w jakiś sposób z kontem Microsoft. Usługa rozpoznaje powiązane adresy i dodaje otrzymaną zawartość do notatnika właściwej osoby. Dodawać i usuwać adresy można na tej stronie,  natomiast w tym miejscu wybiera się, które z nich mają współpracować z opcją dodawania notatek przez email.

Trzeba przyznać, że jest to lepsza opcja niż generowanie indywidualnych adresów, ponieważ unikamy ryzyka przesyłania spamu w razie wycieku do sieci naszego unikalnego emaila. Z drugiej jednak strony trzeba się chwile pomęczyć z dodawaniem wszystkich swoich adresów.

Źródło: OneNote Blog

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading