Microsoft udostępnia Windows Apportals dla Windows 8.x

Wielu użytkowników gubi się w gąszczu skrótów aplikacji, czy to w klasycznym menu Start za czasów Windows 7 i starszych, czy też na ekranie Start w Windows 8.x. Może to być sporym problemem w firmach, gdzie użytkownicy marnują sporo czasu na odnalezienie aplikacji potrzebnych im do pracy. Dlatego właśnie Microsoft stworzył Apportals.

Rozwiązanie to pozwala stworzyć coś w rodzaju „biurowego” ekranu Start gromadzącego w jednym miejscu skróty do wszystkich aplikacji wykorzystywanych w firmie. Nie ma znaczenia czy jest to klasyczne oprogramowanie desktopowe, Modern UI (ze sklepu Windows Store) czy też webowe, wszystkie można umieścić w Apportal. Dodatkowo, rozwiązanie to obsługuje także podział ról w ramach jednej firmy, dzięki czemu pracownicy na różnych stanowiska mogą uzyskiwać dostęp do różnych aplikacji.

Apportals tworzyć będą mogli użytkownicy korporacyjni oraz firmy będące partnerami Microsoft (jako pośrednicy). Więcej informacji na ich temat znaleźć można na stronach Giganta z Redmond.

Źródło: ZDNet

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading