Microsoft udostępnia aktualizację systemu dla Nokii X, X+ oraz XL

Mimo porzucenia smartfonów z serii Nokia X, firma Microsoft zaczęła niedawno udostępniać aktualizację systemu dla ich pierwszej generacji (czyli modeli X, X+ oraz XL). Dziwi to też dlatego, że przedstawiciele działu urządzeń mobilnych twierdzili nie tak dawno, że starsze urządzenia nie otrzymają systemu z Nokii X2. A właśnie funkcje z tego modelu zostały dodane w najnowszej aktualizacji.

X-SW-update-Switcher_Screen X-SW-update-switcher_dropdown

Mamy między innymi przełączniki od Wi-Fi czy Bluetooth w menu wyciąganym z góry ekranu oraz możliwość przełączania się między ostatnio uruchomionymi aplikacjami. Dodatkowo, do systemu dołączone zostały klienty usług OneDrive i Outlook.com oraz aplikacja OneNote.

Poprawiono też programu sklepu Nokia Store, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć i pobrać oprogramowanie lub gry na urządzenie. Pojawił się również widżet sklepu, który pokazuje polecane aplikacje.

System nadal jednak bazuje na Androidzie 4.1.2, a nie 4.3 jak w Nokii X2. Nowa wersja jest udostępniana jako OTA, więc w celu jej pobrania należy się udać do ustawień systemowych i tam wyszukać dostępne aktualizacje.

Źródło: Nokia Conversations

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading