Microsoft zapowiada nowości dla konsoli Xbox One

Przy okazji zbliżającej się konferencji prasowej na Gamescom, firma Microsoft opublikowała listę zmian jakie mają się pojawić w systemie konsoli Xbox One w ciągu nadchodzących miesięcy. Dodana zostanie między innymi sekcja Znajomi, w które można zobaczyć w jakie gry grają nasi znajomi i jakie wyniki osiągają (funkcja jest już dostępna dla niektórych osób zarejestrowanych w programie testów).

Pojawi się również Snap Center dające szybki dostęp między innymi do znajomych, wiadomości czy osiągnięć bez opuszczania gry. Sam chat zyska natomiast wątki i wbudowane łącza do filmików DVR. Dodany zostanie też odtwarzacz filmów obsługujący pliki z pamięci USB oraz urządzeń sieciowych obsługujących protokół DLNA.

Będzie można też ustawić konsolę tak, aby uruchamiała się prosto do trybu TV i streamować obraz z telewizji do aplikacji SmartGlass. Dodana zostanie również miniaturowa wersja programu telewizyjnego OneGuide (tam, gdzie jest dostępna), na której będzie zobaczyć co aktualnie jest na danym kanale.

Źródło: Windows Phone Central

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading