AKTUALIZACJA: Microsoft udostępnia Windows 8.1 August Update

Microsoft nareszcie zakończył prace nad kolejną po Update 1 większa aktualizacją dla systemu Windows 8.1 i udostępnił ją użytkownikom. Na początku do ręcznego pobierania, ale z czasem powinna pojawić się również w Windows Update. Niestety, okazuje się, że ostatecznie aktualizacja ta została nieco „wykastrowana” z nowości na rzecz Windows 9.

Co prawda przywrócenie Menu Start od początku nie było gwarantowane, ale umożliwienie uruchamiania aplikacji Metro w oknach zasadniczo było obiecane. Ostatecznie jednak zrezygnował z umieszczania tych nowości w aktualizacji dla Windows 8.1. Zamiast tego użytkownicy otrzymali jedynie nowe opcje dotyczące touchpada i zredukowaną ilość logowań do usługi SharePoint Online.

Deweloperzy natomiast uzyskali możliwość tworzenia aplikacji służących jako odbiorniki obrazu w standardzie Miracast (co pozwala wykorzystać komputer, np. do mirroringu obrazu z Windows Phone).

Instalatory aktualizacji są dostępne w Centrum pobierania Microsoftu w wersja 32-bitowych oraz 64-bitowych.

AKTUALIZACJA: Microsoft zdecydował się na usunięcie aktualizacji z serwerów ze względu na kłopoty części użytkowników po jej zainstalowaniu.

Źródło: Neowin

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading