Kolejne zmiany w usłudze OneDrive

Niedawno pisałem o zwiększeniu limitu rozmiaru pojedynczego pliku w usłudze OneDrive, teraz z kolei przyszedł czas na kolejne nowości. Zespół pracujący nad usługą poinformował właśnie na swoim blogu o kilku zmianach. Przede wszystkim potwierdzono zwiększenie wspomnianego limitu do 10 GB. Oprócz tego poinformowano też o kolejnych nowościach.

Przede wszystkim już wkrótce znacząco ma przyśpieszyć synchronizacja plików. Udało się to przede wszystkim dzięki umożliwieniu jednoczesnego wysyłania i pobierania kilku plików (do tej pory były transferowane pojedynczo). Zmiana ta będzie wdrażana przez kilka nadchodzących tygodni.

sharelink5

Pojawiła się też opcja szybkiego wygenerowania i skopiowania do schowka linku prowadzącego do wybranego folderu lub pliku prosto z eksploratora systemowego. Na razie funkcja ta trafi do użytkowników Windows 7 i 8.0. Później dopiero korzystać z niej będą mogli również posiadacze komputerów z systemami Windows 8.1 lub OS X.

OneDriveFolderUpload

Nareszcie dodano także możliwość przesyłania całych katalogów do webowej wersji serwisu (czy to przez wybranie odpowiedniej opcji czy zwykłe przeciągnięcie folderu do okna przeglądarki). Funkcja ta wspierana jest tylko w wybranych przeglądarkach (np. Google Chrome).

Źródło: OneDrive Blog

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading