Wyciekły zrzuty ekranu nowej kompilacji Windows 9 „Treshold”

Praktycznie odkąd Microsoft sam pokazał podczas jednej z konferencji nowe menu Start oraz aplikacje Metro w okienkach nie mieliśmy okazji zobaczyć czy wprowadzono jakieś zmiany. Nie wspominając już o wirtualnych pulpitach czy usunięciu Charms Bar. Cóż, nareszcie się doczekaliśmy – do sieci przedostały się zrzuty ekranu w miarę świeżej wersji kolejnych okienek, którą Microsoft udostępnił partnerom.

3_m 7_m 4_m

Zobaczyć możemy między innymi spore zmiany w stylistyce klasycznego pulpitu – system upodobniono odrobinę do OS X (zbliżony styl cieni pod oknami oraz brak ramek wokół okien). Na pasku zadań widać dodatkowe przyciski od wyszukiwania i przełączani się między pulpitami. Charms bar został zastąpiony dodatkowym przyciskiem na belce okien aplikacji Metro.

20_m 5_m 9_m

Zmieniło się też nieco menu Start. Przyciski wyłączania przeniesiono na górę, obok świeżo dodanej nazwy zalogowanego użytkownika i jego awatara. Dzięki temu cały prawy panel mógł zostać poświęcony na kafelki. Nigdzie nie ma też wspomnianej konkretnej wersji systemu (marketingowej, bo długi numerek jest), co może potwierdzać plotki o planach wypuszczenia tej wersji po prostu jako „Windows” i dostarczaniu regularnie drobnych nowości zamiast raz na parę lat dużej aktualizacji.

Źródło: WinSupersite

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading