• Office 2016 dla Windows z datą premiery

  Pewnym zaskoczeniem w tym roku była premiera Office for Mac 2016 przed wydaniem dla Windows oznaczonym tą samą liczbą (mimo, że wprowadzał więcej zmian od okienkowej edycji). W końcu jednak Microsoft zdecydował się ujawnić planowany termin premiery nowej edycji swojego pakietu biurowego dla systemu Windows.

 • Windows 10: Jak usunąć tło z ekranu logowania?

  Pod koniec fazy testów systemu Windows 10, jego twórcy zdecydowali się dodać do ekranu logowania tło z logo systemu, przez które prześwitują promienie światła. Obrazek niestety wybitnie nie pasuje do stylistyki systemu („płaskiej” i raczej stroniącej od efekciarskich grafik czy animacji). Jak się go pozbyć?

 • Systemowa galeria zdjęć w Windows 10 Mobile odzyskuje obsługę folderów

  W systemie Windows Phone 8.x domyślna galeria obrazków traktowała foldery jak osobne albumy. Łatwo było więc ręcznie zarządzać swoimi zdjęciami. Niestety, w wypadku dziesiątej wersji mobilnych okienek, Microsoft postanowił zastąpić to automatycznym tworzeniem albumów na bazie metadanych zdjęć (czas wykonania, etc.). Wielu użytkownikom to nie odpowiadało. Więcej (PDAclub.pl)

 • Skype dla Windows 10 Mobile w wersji beta już dostępny!

  W drugiej połowie czerwca informowaliśmy o planach rozbicia przez Microsoft Skype’a dla mobilnych okienek na trzy osobne aplikacje zintegrowane z systemowym oprogramowaniem do wiadomości tekstowych oraz połączeń głosowych i wideo. Teraz do sieci przedostało się łącze do sklepu Windows Store, które umożliwia zainstalowanie bety komunikatora dla Windows 10 Mobile. Więcej (PDAclub.pl)

 • Microsoft wznawia program testów „dużego” Windows 10

  W mijającym tygodniu udostępniona została pierwsza kompilacja testowa Windows 10 od czasu premiery finalnego wydania tego systemu pod koniec lipca. Tym samym program testów ruszył ponownie (zapisywanie się zostało odblokowane nieco wcześniej). Jakie nowości wprowadza udostępniona beta? Mimo sporego skoku w numeracji (z 10240 na 10525) niewielkie.

 • Word 2016 z obsługą co-authoringu w OneDrive

  Kilka miesięcy temu Microsoft dodał do bety Worda 2016 dla systemu Windows obsługę co-authoringu, czyli edycji dokumentu przez kilka osób w tym samym czasie. Niestety, wówczas opcja ta była ograniczona jedynie do posiadaczy kont w usłudze SharePoint Online / OneDrive for Business. Teraz firma nareszcie dojrzała do rozszerzenia dostępności co-authoringu.