Microsoft zapowiada nadchodzące zmiany w Windows Store

 

W sklepie z uniwersalnymi aplikacjami dla Windows 10 zaszło wiele zmian w porównaniu z wersją znaną z Windows 8.x oraz Windows Phone 8.x. Niestety, do tej pory nie wszystkie były zmianami na lepsze. Microsoft na szczęście zdaje sobie z tego sprawę, o czym poinformował w specjalnym wpisie na blogu, na którym podsumowano zmiany mające się wkrótce pojawić.

Przede wszystkim z wyników wyszukiwania i rekomendacji mają w końcu zniknąc już przypisane do konta aplikacje. Niedługo powrócić ma również lista „Top Grossing”. Podobnie w wypadku numeru wersji oraz daty ostatniej aktualizacji (to ostatnie było wcześniej widoczne w sklepie dla Windows Phone, ale nie dla Windows 8.x). Dodana ma zostać też możliwość dokładniejszego filtrowania listy recenzji (według najbardziej pomocnych, najnowszych oraz ilości przyznanych gwiazdek).

Niestety, nie wszystkie opcje mają wrócić. Przedstawiciele Microsoftu słowem nie wspomnieli o powrocie opcji zdalnego inicjalizowania instalacji aplikacji z poziomu webowej wersji sklepu (bylo możliwe w wypadku Windows Phone) i ograniczyli się jedynie do informacji o usunięciu tej pocji. Deweloperzy z kolei będą od teraz musieli pamiętać o obracaniu zrzutów ekranu, ponieważ sklep już tego za nich nie zrobi.

Źródło: Blogging Windows


Comments

Jedna odpowiedź do „Microsoft zapowiada nadchodzące zmiany w Windows Store”

  1. […] miejsca na ekranie bywa różnie. Nadal nie jest wyświetlana data ostatniej aktualizacji (choć ma się to zmienić), nie da się też filtrować wyników wyszukiwania, np. według najczęściej pobieranych […]

Discover more from xpec website

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading